برگزاری آزمون‌های PRINCE2 در ایران، مانند اکثر آزمون‌های بین‌المللی، به خاطر تحریم‌ها ممنوع بود. این ممنوعیت هزینه داوطلب‌ها را به شدت افزایش می‌داد، زیرا نیازمند سفر به کشوری همسایه بود. خوشبختانه به خاطر برخی تغییرات در سیستم برگزاری آزمون‌ها در سال ۲۰۱۴ هم‌اکنون می‌توانید از طریق موسسه‌های آموزشی همکار Management Plaza در ایران، در آزمون‌های PRINCE2 و سایر آزمون‌های گروه AXELOS شرکت و گواهی بین‌المللی آن را دریافت کنید.

درباره گواهی PRINCE2 Foundation

گواهی PRINCE2 Foundation بعد از گواهی PMP رایج‌ترین گواهی بین‌المللی در مدیریت پروژه است؛ هرچند که قبولی در این آزمون بسیار ساده‌تر از PMP است (بر خلاف آزمون PRINCE2 Practitioner که در سطح PMP یا کمی مشکل‌تر از آن است).

این گواهی در اروپا و خصوصا انگلستان بیشترین طرفداران را دارد و معمولا برای آن اهمیتی بیشتر از PMP قایل هستند. بعد از اروپا، استرالیا بیشترین تعداد گواهی‌های PRINCE2 Foundation و علاقه به پرینس۲ را به خود اختصاص داده است. برخی از سازمان‌های دولتی کانادا به تازگی پرینس۲ را متودولوژی رسمی خود اعلام کرده‌اند و به همین خاطر پیش‌بینی می‌شود که این گواهی در کانادا نیز اهمیت زیادی پیدا کند.

منابع آزمون

  • منبع اصلی آزمون منوآل رسمی پرینس۲ است: Managing Successful Projects With PRINCE2
  • در صورت تمایل می‌توانید از دوره آموزش الکترونیکی Management Plaza نیز کمک بگیرید (به زبان انگلیسی). این دوره شامل آموزش الکترونیکی و آزمون شبیه‌سازی شده است.

گواهی‌ها

گواهی الکترونیکی بعد از تایید قبولی صادر می‌شود. صحت گواهی‌ها از طریق موسسه مادر قابل کنترل خواهد بود.

هزینه 

هزینه دوره‌ها و آزمون بستگی به عوامل متعددی، از جمله قیمت ارز دارد. برای استعلام قیمت با همکاران Management Plaza در ایران تماس بگیرید. برای کنترل دوره‌ها و آزمون‌های برنامه‌ریزی شده به صفحه اخبار مراجعه کنید.

اطلاعات بیشتر

اگر سوالی دارید می‌توانید آن را در بخش کامنت‌های همین صفحه مطرح کنید تا سایرین نیز بتوانند از اطلاعات استفاده کنند.